Кариера

С 12 медала и 2 купи се върнаха отборите на СМГ от световно състезание

Computer World

Два отбора на Софийската математическа гимназия представиха достойно България на Седмото издание на Международното състезание по математика WMTC 2016. Разпределени в две възрастови групи, българските отбори се завърнаха с общо 12 медала - три златни и девет сребърни, две специални купи и титлата „Шампиони на шампионите”.

Два отбора на Софийската математическа гимназия представиха достойно България на Седмото издание на Международното състезание по математика WMTC 2016Състезанието се проведе от 23.11.2016 г. до 27.11.2016 г. в Южна Корея. В надпреварата взеха участие около 650 ученици, разпределени в 75 отбора от 20 държави, сред които САЩ, Китай, Корея, Тайван, Тайланд, Филипини, Хонконг, Индонезия, Австралия, Египет, Сингапур и други. Учениците бяха разпределени в две различни възрастови групи – Junior (ученици до 12 годишна възраст) и Intermediate (ученици до 16 годишна възраст).

Състезанието е в три етапа: индивидуален, отборен и щафета.

Учениците във възрастова група Junior се класираха на първо място в общото класиране, на първо място в отборното класиране и взеха един златен и пет сребърни медала в индивидуалното класиране.

Медалисти в тази възрастова категория са Иван Тагарев, 6 г клас - златен медал, Андрея Христова, 6 а клас – сребърен медал, Антония Илиева, 6 г клас – сребърен медал, Благо Гунев, 6 г клас – сребърен медал, Борис Петруняшев, 6 а клас – сребърен медал, и Константин Илиев, 7 г клас – сребърен медал.

Учители и ръководители на учениците са Илия Костов и Мария Томова.

Учениците във възрастова група Intermediate се класираха на четвърто място в общото класиране, на второ място в отборното класиране и взеха два златни и четири сребърни медала в индивидуалното класиране.

Медалисти са Евгени Кайряков, 9 е клас – златен медал, Иво Петров, 9 е клас – златен медал, Анна Михалкова, 8 д клас – сребърен медал, Ева Кортезова, 8 д клас – сребърен медал, Иван Георгиев, 8 б клас – сребърен медал, Светлин Лалов, 8 д клас – сребърен медал.

Учител на учениците от 9 клас е Илиана Цветкова, а учители на учениците от 8 клас и ръководители на отбора са Елена Киселова и Ваня Данова.