IDG.bg  •  PC World  •  Computerworld  •  CIO  •  CFO  •  Networkworld  •  Business How  •  Кариерна зона
Водещи теми: CeBIT 2012  ·  Мобилен конгрес  ·  CES 2012  ·  IFA 2011  ·  Computex 2011
COMPUTERWORLD | Бизнес
14 фев
2012
 
 

Срив в продажбите на твърди дискове през Q4’11

599 прочитания, 1

Ново изследване за световния пазар на твърди дискове през четвъртото тримесечие на тази година публикуваха анализаторите от iSuppli. Според оценките им от октомври до декември 2011 г. са били доставени 124 милиона твърди диска, срещу 168 милиона през Q4’10. Причината за 26-процентния спад са най-силните за последния половин век валежи в Тайланд, които сериозно удариха по пазара на компютърни компоненти.

Доставките на HDD на Western Digital са рухнали с по-малко от 50% - от 52,2 до 28,5 милиона бройки. Компанията Seagate е реализирала около 47 милиона носителя, което е с 4% по-малко на годишна база. 
Анализаторите от iSuppli прогнозират, че през това тримесечие ще бъдат продадени приблизително 140 милиона твърди диска. Спадът спрямо с първото тримесечие на 2011 година е 13%. През второто тримесечие на 2012 година се очаква доставките да достигнат 160 милиона бройки, което е спад с 5 процента на годишна база. 

От iSuppli прогнозират, че през третото тримесечие на тази година на пазара ще започне да забелязва ръст. Прогнозите за обема на продажбите за тогава са 178 милиона единици (ръст с 2 на сто спрямо с 2011 г.). През четвъртото тримесечие са очаква 50% скок в доставките (очакват се 185 млн. бройки да бъдат реализирани).

ICON  ICON ICON ICON Tweet it! ICON

КОМЕНТАРИ

 
  
22:24, 14 февруари 2012 # 1
NO AVATAR
"Срив в продажбите на твърди дискове през Q4’11"
Няма ли някой грамотен в СW, който да обясни на драскача на тези редове, че има срив в ДОСТАВКИТЕ, а не в ПРОДАЖБИТЕ! И че има огромна разлика в двата термина.
Трябва да сте регистриран потребител, за да коментирате статията
"Срив в продажбите на твърди дискове през Q4’11"



    

Спонсорирани линкове
    ФИРМИТЕ ПРЕДСТАВЯТ

    ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

    Интервю

    Стефана Здравкова, Logitech: Българските потребители са изключително информираниСтефана Здравкова, Logitech: Българските потребители са изключително информирани

    Когато стане въпрос за PC аксесоари, една от най-честите асоциации на потребителите у нас е свързана с марката Logitech. Наскоро компанията представи обновеното си портфолио продукти за таблети. От Logitech загатнаха за големите възможности на...


    ВИДЕО НОВИНИ

    АНКЕТА

    Каква операционна система имате на вашия телефон?

    Android
    iOS
    Symbian OS
    Windows Phone
    Bada
    BlackBerry
    Друго