IDG.bg  •  PC World  •  Computerworld  •  CIO  •  CFO  •  Networkworld  •  Business How  •  Кариерна зона
Водещи теми: CeBIT 2012  ·  Мобилен конгрес  ·  CES 2012  ·  IFA 2011  ·  Computex 2011
COMPUTERWORLD | Технологии
23 яну
2012
 
 

Sony обяви и демонстрира CMOS сензор от ново поколение

Новите сензори позволяват заснемането на по-качествени кадри, като в същото време са по-евтини и по-малки

1369 прочитания, 0

Днес Sony обяви на пресконференция в Токио, че е разработила нова технология за CMOS сензори, които се използват широко в дигиталните камери и смартфоните. С нея светлочувствителните матрици ще позволяват заснемането с по-широк динамичен обхват и с по-малко изкривяване, като същевременно ще са с по-малки размери и ще са по-евтини, защото тяхната схематика може да се произвежда отделно от поддържащата логика.

Вдясно - HDR кадър от клип, заснет с новия CMOS сензор на Sony

Вдясно - RGB изображение, заснето с новия CMOS сензор на Sony

Ясухиро Уеда, който е от мениджмънта на отдела на Sony за светлочувствителни сензори, демонстрира резултати – снимки и видео – от използването на матрици с новата технология.

Доставките на мостри на новия CMOS сензор ще започнат от март, а масовото производство ще е факт през есента. Така готови продукти, използващи такива матрици, ще се появят на пазара в края на тази или в началото на следващата година, заявиха от компанията.

„Първоначално ще работим, за да сме сигурни, че тези сензори могат да бъдат използвани във всички смартфони – сподели Ясухиро Уеда, който е от мениджмънта на отдела на Sony за светлочувствителни сензори. – След като постигнем успех при телефоните, планираме да се насочим към области като аудио-визуалните продукти, наблюдението и производството.“

Sony предлага широк набор от собствени дигитални камери и смартфони, но също така и е доставчик на светлочувствителни сензори за продуктите на други компании. Например матрица на японския гигант се използва в iPhone 4S.

Новият производствен процес на Sony наслагва схемите на сензорите върху поддържаща ги логика, използвайки отделни чипове. При досегашния метод електрониката и логиката се поставяха една до друга върху един чип. Това ще позволи на новите сензори да са с по-малки размери и компонентите им да се правят поотделно. Sony може да изнесе производството на логическата част, за да се фокусира върху електрониката на сензорите.

Сравнение на традиционния (вляво) и новия подход на Sony при производството на CMOS сензори

От компанията също така обявиха, че ще добавят сензори за бяла светлина към традиционните за червена, зелена и синя, които се намират върху чиповете. Така ще осигурят по-висока чистота за изображенията, заснети при слабо осветление. Sony ще увеличи и динамичния обхват при видеоклиповете и снимките.

IDG News Service Токио

ICON  ICON ICON ICON Tweet it! ICON

КОМЕНТАРИ

Трябва да сте регистриран потребител, за да коментирате статията
"Sony обяви и демонстрира CMOS сензор от ново поколение"



    

Спонсорирани линкове
    ФИРМИТЕ ПРЕДСТАВЯТ

    ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

    Интервю

    Brother обнови гамата си продукти и навлиза в нови сегментиBrother обнови гамата си продукти и навлиза в нови сегменти

    В Европа базираната в Япония компания Brother оперира в над 19 държави. Основният й фокус за последните 10 години е бизнесът с печатни решения. Освен че компанията представи наскоро обновената си гама печатни решения за дома и бизнес по време...


    ВИДЕО НОВИНИ

    АНКЕТА

    Каква операционна система имате на вашия телефон?

    Android
    iOS
    Symbian OS
    Windows Phone
    Bada
    BlackBerry
    Друго