
Освен с приложения, мидълуер и бази данни, Oracle вече ще започне да се занимава и със сървърни и сторидж системи на Sun Microsystems. Това съобщи Клод Коларо, управляващ директор на Oracle за България. Той откри организираните от Oracle България на 18 март два паралелни форума - Oracle Fusion Middleware 11g и Oracle + Sun.
На 27 януари 2010 г. Oracle обяви, че финализира сделката по придобиването на Sun. Очакванията са това обединение да промени ИТ индустрията. Със сделката към портфолиото на Oracle от бази данни, мидълуер и бизнес приложения корпорацията добави и сървъри, системи за съхранение, SPARC процесори, операционната система Solaris, Java и базата данни MySQL. Сега Oracle планира да предложи отворени и интегрирани системи – от приложенията до дисковете, където всички елементи си пасват и работят заедно като цялостно готово решение.
НА СНИМКАТА: Клод Коларо, управляващ директор на Oracle за България„Предстои ни период на предизвикателства. Трябва по-сериозно да помислим по какъв начин ще изграждаме партньорската мрежа за хардуерните продукти на Sun Microsystems в България. Искам да използваме успешните си многогодишни отношения с партньорите ни за Oracle като СиЕнСис, ТехноЛогика, Фадата и те да фокусират погледа си и към Sun. Разполагаме с 60 Oracle партньори в България, хубаво би било, ако водещите 10 от тях дистрибутират и хардуерните решения на Sun Microsystems.” Поне една година ще отмине преди да се развие партньорската мрежа, допълни Коларо.
„Умните машини за съхранение (clever storage) на Sun Microsystems с внедрен софтуер на Oracle дават възможност за целево подаване на избраните данни, които се обменят от сториджа към сървъра на базите данни. При предишната технология се предаваше целият информационен блок. Така информационният трафик намалява и се повишава производителността на базите данни. Освен това новата технология на тези решения за съхранение clever cache осигурява резервен запис на данните освен на твърдия диск, но и в оперативната памет. По този начин достъпът до тези данни е много по-лесен за потребителя“, поясни Коларо.