IDG.bg  •  PC World  •  Computerworld  •  CIO  •  CFO  •  Networkworld  •  Business How  •  Кариерна зона
Водещи теми: CeBIT 2012  ·  Мобилен конгрес  ·  CES 2012  ·  IFA 2011  ·  Computex 2011
COMPUTERWORLD | Комуникации
02 мар
2010
 
 

EMC, Intel и VMware ще подсигуряват „частните облаци“

Компаниите показват на конференцията на RSA концепция, не готов продукт.

1442 прочитания, 0
EMC, Intel и VMware са обединили усилията си за подобряване на сигурността и съответствието с регулаторните изисквания на облачните изчисления, представяйки концепцията си на конференцията RSA Conference в Сан Франциско.
Целта е да се установи „хардуерна основа за доверие в облачната среда", създавайки ресурсни пулове в частните облаци, които споделят общи физически характеристики и една и съща политика за сигурността, казва Сам Къри, главен технически директор в RSA поделението на EMC. Платформите за облачни изчисления обикновено поставят различни приложения в един и същ хардуерен пул, но Къри отбелязва, че някои типове данни не могат да бъдат смесвани с други типове, главно заради регулатори изисквания на правителствено и индустриално ниво.
Партньорството няма да доведе до готов продукт, а ще демонстрира как технологиите на компаниите могат да бъдат съчетани за подобряване на сигурността в облачните мрежи. Концепцията ще бъде използвана от доставчиците на услуги, които ще помагат на потребителите да изграждат частни облаци зад своите firewall системи, или за облачно подобни услуги, които се хостват във външен център за данни, но предлага услуги само на един корпоративен клиент.
„Смятаме, че организациите, използващи облачни услуги, в близко бъдеще ще "натиснат" доставчиците на облаци да подобрят сигурността на хардуерния слой и да предоставят по-голяма прозрачност за дейността на системите в и зад хипервайзора", заявиха от RSA.
RSA добавя, че доставчиците на облаци трябва да предлагат по-добра видимост към сигурността на хардуерните платформи; да генерират автоматизирани стандартизирани доклади за конфигурирането на физическата и виртуалната инфраструктура; да предоставят доказателства, че инфраструктурата отговаря на стандартите за сигурност на данните.
Концепцията комбинира автентифициращата технология в процесорите на Intel с технологията на VMware, като събира данни от физическата и виртуална инфраструктура, а след това захранва с тези данни защитната платформа на RSA, която разпознава потенциалните заплахи. Информацията се предава след това към софтуера за управление, рискова оценка и съвместимост, създаден от Archer Technologies, компания, придобита наскоро от EMC.
Networkworld, САЩ
ICON  ICON ICON ICON Tweet it! ICON

КОМЕНТАРИ

Трябва да сте регистриран потребител, за да коментирате статията
"EMC, Intel и VMware ще подсигуряват „частните облаци“"



    

Спонсорирани линкове
    ФИРМИТЕ ПРЕДСТАВЯТ

    ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

    Интервю

    Brother обнови гамата си продукти и навлиза в нови сегментиBrother обнови гамата си продукти и навлиза в нови сегменти

    В Европа базираната в Япония компания Brother оперира в над 19 държави. Основният й фокус за последните 10 години е бизнесът с печатни решения. Освен че компанията представи наскоро обновената си гама печатни решения за дома и бизнес по време...


    ВИДЕО НОВИНИ

    АНКЕТА

    Каква операционна система имате на вашия телефон?

    Android
    iOS
    Symbian OS
    Windows Phone
    Bada
    BlackBerry
    Друго