Мрежата за финалите на Националния шампионат по електронни спортове, изискваща създаване на VPN в мрежата на ЦУМ, е реализирана с решения на D-Link и ноу-хау от българския офис на доставчика,
съобщава в блога си D-Link България.
Турнирът на Electronic Sports League (ESL) е най-голямото събитие за електронни игри, организирано досега в България, твърдят организаторите от Гейминг Ентъртеймънт. Състезанието, провело се в 3 дни в края на 2009 година, се излъчва на живо онлайн. Турнирът включва общо 8 различни игри с над 150 участника. „Повече от 1000 посетители са гледали на живо финалите", твърдят от Гейминг Ентъртеймънт.
Основните изисквания при изграждането на мрежата са били две - надеждност и максимално ниско времезакъснение на пакетите, обясняват от D-Link България. - При игрите последното е особено важно, за да могат играчите да дадат най-доброто от себе си и да изпитат истинско удоволствие от състезанието. На събитие от подобен мащаб „падане" на мрежата би означавало истинска катастрофа и хаос в графиците на турнира."
За изграждане на самата мрежова инфраструктура са използвани комутатори от типа DES-1016D и DES 1024D, както маршрутизатора D-Link DIR-615. Маршрутизаторите служат за установяване на безжичната свързаност, а комутаторите - за изграждане на самата локална мрежа. Компютрите ca разделени в две отделни помещения, като във всяко от тях са налични локална кабелна и WiFi свързаност. За ТВ излъчването е използван P2P базираният протокол Octoshape, като организаторите са успели да излъчват h264 сигнал.
CW/Б